PowerLed Programı

20 Şubat, 2021

Sayın ziyaretçimiz sizlere bu yazımızda TF serisi led kontrol kartını programlayan powerled program kullanımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.


PowerLed programını indirmek için web sitemizden Destek sayfamızı ziyaret ediniz. Destek sayfamızda bulunan numaralardan dilerseniz ücretsiz telefon desteği alabilirsiniz.

PowerLed indir

Neden PowerLED Kullanmalıyım

Gelişen teknoloji ile led ürünlerini ülkemizde de artık bir reklam aracı olarak kullanabiliyoruz, led tabela, led otobüs güzergah tabelası veya kayan yazı sistemlerinde üreticiler genellikle TF serisi led kontrol kartları kullanıyor, led kontrol kartlarına animasyon yüklemek ve led reklam ürününün içeriğini güncelleyebilmek için PowerLED kullanılması gerekmektedir.

TF Serisi Led Kontrol Kartına Genel Bakış

TF Serisi led kontrol kartları genellikle tek renk P10 panellerden oluşan , led tabela, kayan yazı, otobüs güzergah tabelası gibi led ürünlerinin kontrol merkezi olarak kullanılır. TF serisi kartlar kısıtlıda olsa genişletilebilme özellikleri ile hava sıcaklığı ve saat takvim gibi yaygın bilgilerin gösterilmesi de ayrıca IR Remote kızıl ötesi kumanda sistemi desteği de sağlayabilir.

PowerLED Programına Genel Bakış

PowerLED programı yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi TF serisi led kontrol kartlarını programlamada kullanılır. Bu program bazı led ürünlere de adını veren kayan yazı gif oynatma yada küçük animasyonların usb, serial port ve usb stick yöntemleri ile TF serisi karta yüklenmesini sağlamaktadır. PowerLED kullanımı oldukça basit ve Türkçe dil desteği olan bir programdır.

PowerLED Programını Nereden Edine Bilirim

Freeled Elektronik web sitemizde "Destek" sayfamızı ziyaret ederek PowerLED programının son sürümünü indirebilirsiniz, kurulum yaparken Türkçe dil seçimi yaparsanız programı Türkçe olarak kullanabilirsiniz. PowerLED programı kullanımında sorunlar yaşıyorsanız Freeled Elektronik destek ekibimizden ücretsiz telefon desteği alabilirsiniz.

PowerLed Kullanımı

Sizlere bu yazımızda powerled programının kullanımı hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Powerled programı, yalnızca tf serisi led kontrol kartlarının programlanmasında kullanılmaktadır
, tf serisi led kontrol kartları ülkemizde sıkça led tabela ve kayan yazı sistemlerinde kullanılmaktadır.

PowerLed Nasıl Türkçe Yapılır

Powerled programı ilk kurulduğunda yüksek ihtimalle ingilizce olarak gelecektir.
Türkçe yapmak için; 
"Options" menüsünden "Language" sekmesini açarak Türkçe dil seçeneğini tıklıyoruz, program Türkçe olacaktır.

PowerLed'de Led Kontrol Kartı Seçimi

Şimdi sizlere led tabelamız için nasıl animasyon yapılacağını anlatmaya çalışacağım,

Önce led tabelamızda kullanılan led kontrol kartını seçmemiz gerekiyor, bunun için araçlar menüsünden ayarlar sekmesini açıyoruz, açılan pencerede bize bir şifre sorulacak, "şifre 168" dir. Şifreyi girip tamam tuşuna bastığımızda panel setup penceresi açılacak

Panel setup penceresinde, öncelikle kontrol sekmesinden kontrol kartımızın tipini seçiyoruz, kontrol kartımızı seçtikten sonra, tabelamızın renk tipini seçmemiz gerekiyor, tabelamızı tek renk olarak düşündüğümüz için r seçeceğini işaretliyorum.

Şimdi tabelamızın ölçülerini gireceğiz, yükselik ve genişlik bölümüne santi metre cinsinden ölçüleri giriyoruz.
tarama kısmından, tüm tek renk p10 paneller için geçerli olan4.1 1/4 genel p10 seçeneğini işaretliyoruz.
Gerekli parametreleri girdikten sonra kaydet butonuna basıyoruz, ayarların yapıldığını söyleyen küçük bir pencere çıkacak tamam butonuna bastıktan sonra, panel setup penceresini kapatıyoruz.

Artık led tabelamız için dilediğimiz animasyonu hazırlayabiliriz.

PowerLed'le Animasyon Yapımı

Yeterli vaktimiz olmadığı için sizlere sadece yazı animasyonlarının nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağım. Öncelikle powerled programının üst bölümünde bulunan ana menü den program butonunu tıklıyoruz, Sol bölüme yeni bir program eklendiğini göreceksiniz.

Daha sonra yazımızı eklemek için yine ana menüde bulunan metin butonuna tıklıyoruz, program içine yeni bir metin dosyası eklenecek, artık metinimizi yazmaya hazırız.

Sol tarafta bulunan metin kısmına tıkladığımızda programın altında metin ve animasyon ayarlarını göreceksiniz, alt sağ kısımda metini yazacağımız alan görünüyor. buraya diledğimiz metini yazıyoruz, powerled programının sağ üstte bulunan ön izleme bölümünden metinin, tabelamızda nasıl göründüğüne bakabilirsiniz, metini tabelamıza sığdırabilmek için, metin yazdığımız yerin üst kısmındaki metin ayarlarından, font boyutunu seçebiliriz, yine bu alandan sağa yaslama, sola yaslama, ortalama, metin kalınlığı, italikliği gibi seçenekleri seçebiliriz.

Şimdi metnimiz için animasyon efekti seçebiliriz, bunun için işlem isimli kısımdan dilediğimiz animasyonu seçiyoruz, ardından seçmiş olduğumuz animasyonun gösterim hızını ve durma süresini ayarlıyoruz.

Bu ayarlarıda yaptıktan sonra, tabelamıza çerçeve ekliyoruz, seçenekler alanında bulunan çerçeve bölümünden çerçevemizi seçiyoruz.

Çerçevemizi de seçtikten sonra yine önizleme bölümünün altında bulunan pv butonuna tıklayarak animasyonumuzun ön izlmesini yapabiliriz. herşey istediğimiz gibi olduysa, bilgisayarımıza flaş bellek takarak, anamenüde yer alan ver butonuna tıklıyoruz.

Açılan pencerede animasyonu kaydedeceğimiz flaş belleğin adını gördükten sonra panel parametreleri dahil seçeneğini işaretliyoruz, daha sonra kaydet butonuna basıyoruz. alt kısımda proje kaydedildi uyarısını göreceksiniz. animasyonumuz tabelamıza yüklenmeye hazır, tek yapmanız gereken flaş belliği tabelanızda ok yazısı çıkana dek tabelanızda takılı tutmak.

Umarım bu yazımız powerled programının kullanımı açısından sizlere yardımcı olmuştur.

Paylaş: