Led Tabela Alırken

23 Aralık, 2020

Led tabela alırken dikkat edilmesi gereken konular

Led tabela, kayan yazı, led pano gibi ürünler genellikle aynı kategoride ürünlerdir tek renk, iki renk, ve tam renkli olarak üç farklı seçenekleri bulunur, genellikle basit P10 panel şeklinde üretilip satılan ürünlerdir ve kullanım alanları reklan bilgi akış ekranı vs. gibi bilgilerin dış mekanda yayınlanmasını sağlar. 

Ülkemizde led tabela kullanımı oldukça yoğundur, hastanelerde bilgi ekranı, marketlerde kasa numaratörleri şeklinde görülebilir, led tabela sistemi oluşturulurken kullanılan paneller genellikle DIP led kullanılarak üretilmiştir, bu teknoloji eski olmasına rağmen sağlamlık ve uzun ömürlülük vaad eder ancak ne yazıkki günümüzde teknolojinin ucuzlaması nedeni ile kullanılan ürünlerin kalitesi her geçengün düşmektedir, örneğin panellerin PCB kalınlıkları inceltilerek PCB ve panel maskesi arasındaki slikon malzemede azalmıştır, paneller her nekadar IP65 sertifikalı olsada her türlü dış hafa koşullarında sağlıklı çalışamaz ve sızdırmazlık özelliklerini yitirebilirler bu durum panellde ölü piksel oluşmasına hatta sac kasa içine su sızdıysa led adaptörünün yanmasına veya led kontrol kartının bozulmasına bile neden olabilir.

  • Genellikle reklamcı bayilerimiz aracılığı ile satışı sağlanan led tabelaları alırken sormanız dikkat etmeniz ve sormanız gereken sorular şu şekilde olmalıdır.
  • Öncelikle kullanım alanınızı belirleyip bu alanda tabelanın ne kadar sağlıklı çalışabileceğini öğrenmelisiniz
  • Ürüne verilen garantinin neleri kapsadığını kesinlikle öğrenmelisiniz.
  • Benzin istasyonu ve aşırı nemli ortamda kullanılacaksa bununla ilgili kesinlikle dayanıklılığı ile ilgili bilgi almalısınız
  • Satın almak istediğiniz ürünle ne yapmak istediğinizi açık bir şekilde anlatmalısınız.
  • Entegre bir yazılımla bağlantı yapılacaksa bununla ilgili neler yapabileceğinizi sormanız gerekli

Müjgan ÖZTÜRK

Sektörde Led denildiğinde akla gelen ilk firmalardan olmak, öz verili ve disiplinli çalışmayı gerektiriyor. led ile ilgili aradığınız herşeyi Freeled’te bulmanız mümkün.

Freeled Led Technology Pazarlama Müdürü .

Paylaş: