Led Ekran - Reklamcılıkta Rolü

26 Ekim, 2021

Günümüzün en etkili reklam stratejilerinden bahsedecek olursak, açık hava dijital reklamcılığı çoğu reklamverenin dikkatini çekiyor. Son dönemde, açık hava reklamcılığında LED ekranlar bir pazarlama aracı haline gelmiş bulunmaktadırlar.
Sunduğu birçok avantaj nedeniyle geleneksel pazarlama yöntemlerinin yerini almaktadır. LED ekranlar dünya çapında popülerlik kazanıyor. İnsanların geleneksel pazarlama yerine bu teknolojiyi tercih etmesinin nedeni nedir diye bir soru olabilir. Bu yazıda, LED ekranların işletmelere nasıl fayda sağladığını açıklayacağız.

led ekran ve reklamcılık

Açıkhava Reklamcılığı LED Ekran Faydaları

Pazarlamacıların tüm dünyada açık hava reklamcılığı LED ekran teknolojisini seçmesinin birden çok nedeni vardır . Bu teknolojinin popülaritesinin arkasındaki temel neden, son derece ilgi çekici olmasıdır. İçeriğiniz güçlü ve çekiciyse, harikalar yaratacaktır. İşte bu pazarlama yönteminin popülaritesinin artmasının ve reklam LED ekranlarına olan talebin artmasının temel nedenlerinden bazıları.

1. Canlı, Parlak ve Dikkat Çekici Led Ekran

LED ekran kullanmanın en önemli faydası, olağanüstü dikkat çekme yeteneklerine sahip olmasıdır. Bu ekranlar, fuarlar, festivaller, stadyumlar vb. dahil olmak üzere her türlü etkinlik için idealdir. Dinamik, parlak ekran nedeniyle insanların dikkatini çekmektedir.
Geleneksel reklam panoları yalnızca birkaç ampulle çalışır. Buna karşılık, LED ekranlar mesajınızı canlı ve parlak bir LED ekranda paylaşacaktır. Ekran canlı ve parlaksa, potansiyel müşterilerin mesajınızı her zaman daha net alacağını unutmayın.

2. Benzersiz İçerik Fırsatları

Dış mekan led ekran kullanmanın bir diğer avantajı da ekranda benzersiz içerik fırsatları sunmasıdır. Farklı zamanlarda farklı içerikleri ekranda gösterme özgürlüğüne sahipsiniz. Geleneksel reklam panolarında elde edemeyeceğiniz bir lüks. Seçiminize göre bir gün içinde reklamlarınızı karıştırma özgürlüğüne sahipsiniz. Örneğin, restoran işletmecileri, en yoğun saat trafiğine indirimli saat fırsatlarını görüntüleyebilir. Geceleri içeriklerini canlı müzik eşliğinde çalabilirler.
Benzersiz içeriği farklı bir hedef kitleyle paylaşmanıza olanak tanıyan çeşitli reklamları farklı zamanlarda yayınlayabilirsiniz. LED ekranlarınızda video içeriği kullanmak, onu markanızın en etkili pazarlaması için mükemmel bir seçim haline getirecektir. Bu nedenle, farklı müşterilerin dikkatini çekmek için gün içinde farklı zamanlarda farklı reklamlar görüntülemek istiyorsanız LED ekranlara yönelmelisiniz.

3. Bunları Her Yerden Çalıştırabilirsiniz

Dış mekan reklam LED ekranının en iyi yanı, onu her yerden uzaktan çalıştırabilmenizdir. Tek ihtiyacınız olan bir WiFi, Ethernet veya 3G/4G bağlantısı. Sadece birkaç fare tıklamasıyla çeşitli dijital reklam panolarını kolayca kontrol edebilirsiniz.
Örneğin, bir kitleyi hedeflemek istiyorsanız, istediğiniz içeriği yüklemeniz yeterlidir. Bu nedenle LED ekran reklam görüntüleme teknolojisi, yeni pazarlara en uygun ve etkili şekilde girmenizi sağlar.

4. Komple Kontrol

LED ekranlar size tam kontrol sunar. Örneğin, bir mağaza veya fuarda stand sahibi, insanların ürün ve hizmetlere ilgisini çekerek avantaj elde edebilir ve kısa vadeli indirimler ve flaş fırsatlarla onları harekete geçirebilir.
LED ekranınız yoksa, birçok potansiyel müşteri, ürünlerinizi fark etmeyebilir. Bu nedenle mesajlarınızı mağazanızın dışında bir LED ekranda göstererek potansiyel alıcıların dikkatini çekmelisiniz.

5. Yüksek Dayanıklılık ve Düşük Bakım

LED ekran teknolojisi çok az bakım gerektirir ve bu da onları uzun vadede ideal bir pazarlama aracı haline getirir. Ayrıca, hasara karşı da oldukça dirençlidirler. Buna karşılık, geleneksel reklam panoları genellikle vinil içerir ve kolayca zarar görebilirler.
Geleneksel reklam panolarında ayrıca sürekli bakım gerektiren ampüller bulunur. Dijital ve geleneksel reklam panolarını karşılaştırdıktan sonra, açık hava reklamcılığı LED ekran teknolojisinin neden popülaritesinin arttığını öğreneceksiniz. Dayanıklılığı ve az bakım gerektirmesi, reklamcıların açık hava reklamcılığı amacıyla tercih etmelerinin temel nedenlerinden biridir.

6. Daha Fazla Yatırım Getirisi (ROI)

Statik reklam panoları söz konusu olduğunda, vinil reklam üretiminin ek maliyetini göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Oysa dijital reklam panoları, hepsini oluşturabileceğiniz ve anında yazılım programına yükleyebileceğiniz için üretim maliyeti gerektirmez.
Bu nedenle LED ekranlar, mükemmel bir reklam stratejisi oluşturmak ve yatırımınızdan daha fazla geri dönüş sağlamak için olağanüstü bir araçtır. Sektör türü ne olursa olsun her işletmenin peşinden koştuğu şeyin daha fazla yatırım getirisi olduğunu unutmayın.

Özetleyecek olursak

Hiç düşünmeden, tüm işletmeler açık hava reklamcılığı LED ekran teknolojisinden yararlanmaya başlamalıdır . LED ekranda görüntülü reklamları doğru kullanmak, her tür işletme için faydalı olacaktır.

Led ekranlar boyut ve kullanım alanlarına göre farklılıklar göstermektedirler. Taleplerinize uygun en doğru olanı satınalmanızda firmamızın profesyonel satış danışmanları size yardımcı olacaklardır.
En iyi fiyat garantisi ile iç mekan ve dış mekan led ekran teklifi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tamamlanmış proje ve referanslarımız için tıklayın.

Paylaş: