Led Ekran

26 Temmuz, 2021

Led ekranlar ister gece saatlerinde ister ise gündüz saatlerinde kullanıldıkları yerde herkesin dikkatini çekmeyi başarmakta ve yeteri kadar ışık kaynağı sağlamaktadır. Bu nedenle hem iç mekan hem de dış mekanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Dış mekanlarda kullanılan led ekranlar çok daha fazla kişi tarafından görüleceği için iç mekanlarda kullanılan led ekranlara göre daha büyük ebatlarda tercih edilmektedir. Büyük ebatlarda led ekran kullanıldığında ışık kaynağı biraz daha fazla olmakta ve bu da maliyetlerde bir artışa neden olabilmektedir ama çok daha fazla kişiye ulaşılabildiği düşünüldüğünde bu miktar çok fazla düşünülmemektedir.

Led Ekran Nedir?

Led ekran, kırmızı, mavi ve yeşil renklerdeki ledlerin ihtiyaca göre değişen sayı, özellik ve biçimlerde konumlandırılması ile oluşan ve çoğunlukla büyük ebatlı ekranların üretilmesinde tercih edilen videowall çözümüdür. Led ekranların birçok avantajı bulunmaktadır.

 • LCD ekranlara göre çok daha fazla parlaklık değerine sahiptir ve lcd ekranlara göre daha verimli çalışmaktadır.

 • Dış hava koşullarına karşı lcd ekranlara oranla daha dayanıklıdır.

 • Modüler yapıya sahip olmaları sayesinde ihtiyaca göre talep edilen boyutlarda üretilebilmektedir.

İç Mekan Led Ekran

20 m2’den küçük olan uygulamalar için ideal olan iç mekan led ekranlar geliştirilmiş yapıları gereği tam olarak homojen görüntü vermektedir. Bu led ekranlar kolay bir şekilde montaj ve demontaj işlemi için uygun olmakla birlikte hafif bir tasarımla birlikte gelişmiş bir modüler sistem yapısına sahiptir. İç mekan led ekran sistemleri fansız tasarımları sayesinde ultra sessiz bir şekilde çalışabilme avantajına sahiptir. Aynı zamanda eko enerji modu sayesinde enerji tüketimi minimum düzeylere çekilebilmektedir.

Freeled olarak yapımını gerçekleştirdiğimiz Konya Mevlana Kültür Merkezi Led Ekran projesi ve daha birçok projenin detaylarına projeler sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Konya Mevlana Kültür Merkezi Led Ekran Projesi

Konya Mevlana Kültür Merkezi Led Ekran Projesi

Dış Mekan Led Ekran

Dış mekan led ekranlar, genellikle büyük dış mekanlar için ideal olmaktadır. Gelişmiş olan bütünleşik yapıları sayesinde tam olarak homojen bir görüntü vermektedir. Çok iyi olan parlaklık özelliği ve yüksek görüntü kalitesine sahip olmasının bir sonucu olarak uzak mesafeden izleyebilme olanağı sunar. Ekranın bütün fonksiyonları ve ekran durumu gerçek zamanlı olarak takip edildiği için uyarı sistemi ile hata anında giderilebilmektedir. Gelişmiş modüler yapıları sayesinde kolay montaj ve demontaj işlemine uygundur. Eko enerji modu sayesinde enerji tüketimi minimum düzeylere çekilebilmektedir. Dış mekan led ekranlar hava koşullarından etkilenmemek ile birlikte gün ışığı altında sorunsuz bir şekilde görüntü verecek kadar yüksek ekran parlaklığı değerine sahiptir.

Freeled olarak Eskişehir Otopark binasının üzerine 38 m2 dış mekan p10 led ekran ve araç cephesine 12 m p5 dış mekan led ekran üretimini ve montajını yaparak projenin sorunsuz bir şekilde teslim edilmesini sağladık.

50 m2 Led Ekran Projesi

50 m2 Led Ekran Projesi

Led Ekran Özellikleri

İç mekan led ekran özellikleri

 • İç mekan led ekran özellikleri arasında en bilinen ve önemli özellik üstün görüntü performansına sahip olmasıdır.

 • İç mekan led ekranlar dayanıklı olmakla birlikte uzun ömürlüdür.

 • Gün ışığında veya karanlıkta olması farketmeden yüksek performansa sahiptir.

 • Kolay bir şekilde kuruluma ve kullanıma sahiptirler.

 • İç mekan led ekranlar düşük sıcaklık değerine ve düşük ışık kirliliği oranına sahiptir.

Dış mekan led ekran özellikleri

 • Dış mekan led ekranlar sert hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Bu sayede 4 mevsim kullanılabilmektedir.

 • Güneş ışınlarının geliş açısına göre görüntü kalitesi değişmemektedir.

 • Kullanılan ışık sensörleri sayesinde ekran parlaklığı otomatik bir şekilde ayarlanabilmektedir ve bu sayede enerji tasarrufu sağlanabilmektedir.

Led Ekran Çeşitleri

İç mekan led ekranlar: İç mekan led ekranlar yüksek kalitede görüntü sunabilmesi için tasarlanan kaliteli sistemlerdir. Yüksek bir parlaklığı sahip olmasıyla birlikte bu parlaklık düzeyi insan gözünü rahatsız etmeyecek düzeydedir. Bu ekranların en özel yanlarından bir tanesi ise kullanıcı odaklı çözümler sağlamasıdır.

Dış mekan led ekranlar: Dış mekanlarda kullanılması planlanan led ekranların en önemli avantajı ise farklı hava koşullarına karşı dayanıklı olmasıdır. Güneş ışınları farklı açılardan gelde bile görüntü kaliteleri değişmemektedir.

Flexible led ekranlar: İsminden de anlaşıldığı gibi esnek ekran olarak bilinen bu led ekranların yüzeyleri oval yada yuvarlaktır. Özellikle düz olmayan yerlerde filexible led ekranlar tercih edilmektedir. Bu led ekranların hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanılabilecek seçenekleri bulunmaktadır.

Transparan led ekran: Bu led ekranlar iç ve dış mekan farketmeden istenilen yerlerde kullanılabilmektedir. Transparan led ekranlar vitrinlerin olmazsa olmazları arasındadır.

Led Ekran Fiyatları

Kullanım alanlarına veya tercih edilen özelliklere göre led ekran fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Piksel sayısı, ebat, renk kalitesi gibi birçok durum led ekran fiyatları için belirleyici özelliklerdir. Bu nedenle led ekran satın alırken üretici firmalarla görüşerek en doğru led ekran seçimi konusunda destek alınmalı ve en doğru seçim yapılmalıdır. Ürünlerimizi inceleyebilir ve fiyat bilgisi alabilirsiniz. Hemen bize ulaşın ve merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarına ulaşmanızı sağlayalım.

Paylaş: