Led Panel

13 Ara 2019

Led Panel

Led panel denildiğinde herkesin aklına aydınlatmada kullanılan led paneller gelir, oysaki led panel; led ekran, led tabela, kayan yazı ve led pano yapımında kullanılan plastik plaka içine sıra ile dizilmiş led ampuller topluluğudur.

Led panel 3 ana kısımdan oluşur

a:Led Ampul ;led panel plastiği içine gömülü vaziyette duran ve elektriği ışık enerjisine ceviren kısımdır. Coğunlukla tek rek oldukları gibi rgb denilen 3 renkli ampullerde vardır.

b:Plastik: led ampulleri dış etkenlerden koruma görevini yapan ve led ampülleri sıralı bir şekilde birarda durmasını saglayan kısımdır.

c:Bord:üzerinde entegrelerin bulundugu elektrik ve data gecişini saglayan kısımdır.

Led paneller; indoor led panel ve outdoor led panel olmak üzere ikiye ayrılırken p10 led panel, p6 led panel,p4 led panel, p16 led panel olarak piksel aralığına göre ayrılır. sırası ile led panelleri inceleyelim.

İndoor led panel: iç mekanda kullanılan led paneller dir. Tek renk ve full color olarak ikiye ayrılır.

  1. tek renk indoor led paneller: tek renk yazı yazımı ya da grafik gösterimi için kullanılabilirler. Kırmızı ,sarı, mavi, beyaz olmak üzere 5 rengi vardır. Outdoor led panellere göre daha az kullanılır.
  2. full color led paneller: iç mekanda kullanılan renkli led panellerdir. Tüm renklerin gösterimi mümkün olduğu için resim ya da video gösterimi yapılabilir. Genellikle otel gösteri merkezi, mağaza dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. İç mekan led panellerde piksel aralığı daha az olduğu için outdor led panellere göre coçk daha iyi bir netlik sağlanmaktadır.

Outdoor led panel: dış ortamda kullanılan led panellerdir. Yağmur dolu kar gibi dış faktörlerden etkilenmedikleri için outdoor led panel denir.

Outdor led paneller de indoor led paneller gibi full color led panel ve tek renk led panel olmak üzere iki farklı şekilde kullanılır. Outdor led panellerde tek renk p10 led paneller sektörde en çok kullanılan led panellerdir. Gerek fiyatının diğer led panellere göre uygun olusu gerekse kullanım kolaylığı p10 tek renk led panellerin en çok tercih edilen led panel durumuna getirmiştir.

Tek renk olarak bildiğimiz led panellerin renk ayrımı p10 kırmızı panel, p10 mavi panel, p10 sarı panel, p10 beyaz panel, p10 yeşil panel gibi yapılmaktadır. tek renk led panellerden en çok tercih edileni ise p10 kırmızı led panellerdir. çünkü p10 kırmızı led paneller diğer renklere göre fiyat anlamında daha düşük olmakla beraber kalite olarak ta en yüksek kaliteye sahiptir.

P10 kırmızı panel satışı ile diğer renklerin toplam satışı hemen hemen aynı orandadır.

Teknolojinin gelişmesi reklam sektöründeki yenilik arayışları led panele olan ilgiyi artırırken üretici firmaları farklı arayışlar içine sürüklemektedir.

Her gecen gün cığ gibi büyüyen led panel talebini karşılayabilmek için imalat ve ithalat yapan freeled firmamız freeled arge departmanı sayesinde en son yenilikleri ve en son teknolojiyi led paneller üzerinde uygulayarak led panel taleb artışına cevap verebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir