Led Kasa

11 Ara 2019

Led Kasa

Led tabela yada kayan yazı sistemlerinde led panelleri bir arada tutmaya yarayan demir yada alüminyum gibi sert metallerden üretilmiş olan iskelet yapıya led kasa denir.

Led tabela veya kayan yazı sistemlerinin iskelet görevini yapan led kasası imalat şekline göre sınıflandırılmıştır.

cnc led kasa : alüminyum profilden üretilen cnc led kasası ismindende anlaşıldığı üzere cnc makinasında kompozitten şase kesilerek imal edilir. Kaba görüntüsü olmasına ragman son derece sağlam yapıya sahip olması nedeni ile büyük ölcülü kayan yazı veya led tabela imalatında kullanılır.

istenilen ölcüye göre kompozit malzemesinden cnc de şase kesilerek imalata başalanır. Şase üzerine led paneller yerleştirlip alüminyom profilden oluşan kasa içine yerleştirlerek uygulanır.

lazer led kasa: lazer kesim makinasında kesim yapıldığı için lazer led kasa olarak bilinir. Şaç lazer kesim makinasında led panel ölcülerine göre kesilmesi bükülmesi ve boyanması ile imal edilir. cnc led kasaya göre daha pratik uygulaması yapılabilir fakat belirli ölcüye kadar olan ürünler için kullanılır. Lazer led kasanın en büyük avantajı birbiri ardına birleştirilebilmesidir.

Rental kasa : Genellikle led ekran imalatında kullanılan led kasa modelidir. Özel olarak üretilmektedirler kilit mekanizması sayesinden yan yana yada üst üste eklenerek istenilen ölcüye kadar led ekran imalatında kullanılır. Döküm olarak imal edildikleri için lazer ve cnc kasa ya göre pahalı ürünlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir