07 Oca 2020

Kayan Yazı Özellikleri

Kayan yazı sistemleri akan yazı, led tabela, akıllı tabela , yürüyen yazı gibi bir çok ifade ile adlandırılır. Kayan yazı tabelaları diğer bir adıyla led tabelalar son yıllarda dünyada artış gördüğü gibi ülkemizde de hızla artış göstermiştir. Eski yöntem tabelaların yerine yada eski sistem reklam tabelalarını tamamlayıcı unsur olarak kayan yazı sistemleri kullanılmaya başlanmıştır. Eski model dediğimiz klasik reklam tabelalarında yapılamayan ışıkların hareket ettirilememesi kayan yazı ya olan ilgiyi son derece artırmıştır.

Kayan yazı sistemleri hareket edebilen ışık özelliği çok ceşitli animasyon özelliği ile diğer sıradan tabelaların arasında farkındalık yaratmıştır.Değişebilen yazı özelliği sayesinde işletme için son derece etkili bir reklam aracı haline gelmiştir. Led tabela, kayan yazı bu kadar yaygın bir şekilde kullanılmaya başlamadan önce işletmeler duyurmak istedikleri yazı yada fiyatları branda yada bez afişler üzerine yazarak reklamlarını yapmaktadır. Her defasında değiştirilmek zorunda olunan bez afişler işletme için küçümsenemeyecek miktarlarda reklam giderleri ile karsı karsıya bırakırken bez afişleri değiştirirken harcanan zaman kaybı da çabası oluyordu.Led tabela yani kayan yazı sistemleri bez afiş ve brandaya göre kıyaslandığında çok daha düşük maliyet gerektirdiği gibi çok daha kullanımı kolay hale gelmiştir.

Kayan yazı,led tabela ,akan yazı ve yürüyen yazı olarak farklı isimlerle bildiğimiz bu sistemler firmamız tarafından standart yada isteğe bağlı ölcüler de seri olarak imal edilmektedir

kayan yazı teknik özellikleri

 1. 44 farklı animasyon kayan yazı üzerinde uygulanabilir.
 2. Kayan yazı üzerindeki mesajlar zaman ayarlı olarak girilebilir.
 3. 64000 karakterli bir mesaj kayan yazı, led tabelada yazılabilir.
 4. Kayan yazı sistemlerini dikey yada yatay konumda kullanabilirz.
 5. Saat ,sıcaklık ve tarih gösterimi kayan yazı sistemlerinde gösteriebilir.
 6. Bilgisayar ile proglama yapılabilir.
 7. Kayan yazı sistemlerinde logo gösterimi yapılabilir.
 8. Kayan yazı sistemleri düşük eneji harcar.
 9. Elektrik kesintisi oldugu durumlarda kayan yazı sistemleri üzerindeki yazı yada mesaj hafızada saklanır.
 10. Rusca, Türkçe,Azerice,Türkmence,Yunanca,Bulgarca,isveççe,Fransızca, Fince ,Arapca gibi bir cok dilin karakter destegi kayan yazı sistemlerinde mevcuttur.
 11. 2 yıl garanti
 12. Gün ışığı altında bile yüksek performans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir