07 Oca 2020

Kayan Yazı Alırken

Kayan yazı sistemleri tüm dünyada her gecen gün acık hava reklamcılığının vazgeçilemeyen yapı taşlarını oluştururken, kayan yazı imalatıda son derece yaygın bir iş dalı haline gelmiştir. 2000’li yılların başlarında uzak dogu ülkelerinden yayılmaya başlayan kayan yazı sistemleri günümüzde Avrupa Ülkeleride dahil olmak üzere tüm dünyaya bir salgın gibi yayılmıştır.Bu kadar hızlı bir sekilde yaygınlaşmasının avantajları olduğu kadar sektör için ciddi büyük dezavantajlarınıda ortaya cıkarmıştır, Kayan yazı sistemlerinin cok hızlı bir sekilde yaygınlaşmasının en büyük dezavantajı talebe cevap verecek oranda üretim yapacak tesis ve yetişmiş elemanın olmayışıdır. Bu sebepten ötürü merdiven altı diye tabir ettiğimiz tesislerde bilgisi yeterli olmayan çalışanlar tarafından kayan yazı imalatı yapılmakta ve son derece kalitesi düşük ürünler ortaya cıkmaktadır.

ülkemizde ise istanbul ve ankara olmak üzere bircok sehrimizde profesyonel anlamda kayan yazı imalatı yapan firma olduğu gibi merdiven altı imalat yapan amatör işletmlerde bulunmaktadır. Bu firmalar arasındaki rekabetin fiyat odaklı olması kuşkusuz kalitenin sonderece düşmesine neden olmaktadır.

Kayan yazı satın alırken tüm bu krıterler göz önünde bulundurularak bilinçli bir sekilde analiz yapmalıyız .

O halde kayan yazı satın alırken dikkat etmemiz gereken özellikler neler olmalıdır?

  1. Öncelikle satın aldığımız led tabela, kayan yazı, akan yazı ve led ekran gibi elektronik ürünlerin saat ömürleri sorulmalıdır. ( 100000 saat olmalı)
  2. Kullanılan led paneller dış mekanda kullanılacaksa outdoor led panel olmalıdır (yağmura, toza ve suya karsı Korumalı)
  3. Kayan yazı imalatında kullanılan led panellerin ışık şiddeti gün ısığında fark edilebilecek yükseklikte olmalıdır.
  4. Satın alınan kayan yazı için garanti süresi sorulmalı ve arıza durumunda teknik servis hizmetinin olup olmadığına bakılmalıdır.
  5. Kayan yazı imaltında kullanılan led adaptör marka ve modeli sorulmalı dogru amper kullanılıp kullanılmadığı kontrol edilmelidir.
  6. Kayan yazı için kullanılan kayan yazı malzelerinin tse ıso9001 gibi belgeleri olup olmadığı sorulmalıdır.

Yukarıda saymaya çalıştıgım bir cok özellik kayan yazı imalatında olması gereken maddelerdir. Biliyorumki bu yazıyı okuyan herkesin kafasında söyle bir soru oluştu: Kayan yazı satın almak için işin uzmanı olmak mı lazım? Tabi ki ürün satın alırken aldığımız her ürünü bu denli incelemek mümkün değil . Size cok daha güvenilir cok daha kaliteli kayan yazı satın almak için başka bir yöntem gösterebilirim ki oda ” Freeled Led Teknolojileri” sirketimizdir.

En iyi kalite en iyi fiyat sloganını ilke belirlemiş Freeled ile artık kayan yazı, led ekran, akan yazı ve led tabela almak artık o kadarda zor degil. İrtibat numaralarımızdan bize ulaşmanız yeterli. Nerde olursanız olun anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile led tabelanın diger adı ile kayan yazınızı kapınıza kadar teslim ediyoruz. Teslimattan sonra Freeled Teknik Servis hizmetimiz devreye girerek kayan yazı sisteminizi saglıklı bir şekilde kullanmanıza yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir