Afyon Seyir Defteri

13 Ara 2019

Freeled Afyon

Türkiye’nin termal otel cennetlerinden olan Afyon ilimiz, 2005 yılında “Karahisar” ekinide alarak Afyonkarahisar olarak yeniden adlandırılmış. Halk arasında pek kabul görmese de bu isim; onun güzelliklerinden bir şey götürmemiş elbette. Bu sefer gezi planı yaparken Freeled satış ekibi olarak değil, bitmez tükenmek bilmeyen sırt ağrılarım için Afyona gelmiştim. Benim gibi ağrı içinde olan bir cok arkadaşımdan duyduğum kadarı ile Afyonkarahisardaki termal otel ve kaplıcalar cok etkili oluyormuş. Bende anlatılanların etkisi ile Afyon için seyahat planlarına son hızla başladım.

En kısa zamanda bu seyahati gercekleştirmeliydim, cünkü her gecen gün artan sırt ağrılarım artık dayanılmaz noktaya gelmişti.

Annemide yanıma alarak karayolu ile Afyon’a gitmek için yola cıktığımız sabah sırt ağrılarımdan dolayı yataktan kalkmak için bile büyük bir gayret harcamam gerekmişti.

Uzun bir yolculuk ardından Afyon şehir merkezine gelmiştik. İlk bakışta sıradan bir Anadolu sehri görünümünde olan Afyon için güzelliklerin detaylarda gizli olduğunu görmemiz cok uzun sürmedi.

Yerimizi daha önceden ayırtmış olduğumuz otelimize dogru hareket ederken arabanın camından etrafı seyrediyor, cok severek yaptığım işim olan led ekran, led tabela ve kayan yazı sistemleri ile ilgili fikir edinmeye çalışıyordum.

Afyon kesinlikle tam bir termal otel cenneti haline gelmiş, Kafanı cevirdiğin her yerde termal otel yazısını görmek hele birde bunların led tabela, kayan yazı ve led ekran sistemlerinden oluştuğunu görmek ağrılarımın azalmasına etken olmuştu.

Otel odasına bavullarımızı bırakır bırakmaz hemen otelin termal havuzunun sıcak sularına kendimi bırakmıştım. Havuza girdim andan itibaren ağrılarımın vucudumu terk etmeye başladığını hissetmiş ve son derece huzur verici bir durumdu.

Afyon gezim diğer illere yaptığım gezilerden son derece farklı tamamen sağlık amaçlı olsada, ben fırsat buldukca otelden cıkıp, Afyon sokaklarında dolaşıyor led tabela, kayan yazı ve led ekran sistemlerinin bu şehri aydınlattığını gördükçe mutlu oluyordum.

Afyon gezim tam bir hafta sürmüştü. Aslında buna bir geziden daha cok tatil demek en dogrusu olacaktı.

Tatilim biterken hem agrılarım olarak son derece rahatlamış hemde led tabela, kayan yazı ve led ekran sistemleri ile Afyon ilindeki ilişkiyi derinlemesine inceleme fırsatı bulmuştum

Hiç bir ilde görmediğim büyüklükte led tabela, kayan yazı ve led ekran sistemlerini Afyon şehir merkezinde görmek beni son derece şakına cevirmişti. Sanki Afyon esnafı en büyük led tabela, kayan yazı veya led ekran sistemini işletmesi önüne koymak için büyük bir yarış içine girmişti

Afyon şehir merkezinde gördüğüm led tabela ve kayan yazı sistemlerindki renk cümbüşüde cok etkileyci bir görüntü ortaya çıkartmış. Yeşil led tabela veya kayan yazı sistemelerinin hemen bitişinde beyaz led tabela görürken, mavi led tabelanın yakınında kırmızı led tabela görmek sonderece normal Afyon şehir merkezinde.

Bu gezi benim için çok faydalı oldu. En önemlisi, çok farklı hayal ettiğim Afyon hakkında birbirinden değişik bilgiler edindim. Eğer size de tavsiyeler verecek olursam, mutlaka Afyon’un büyüleyici sucuğunu, şekerlemelerini yemelisiniz. Şehitliklere gidip bizim için canlarını feda etmiş şehitlerimize dua edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir