19 Haziran 2015 Cuma

Dış Mekan Led EkranMerhaba bu yazımızın konusu Dış Mekan Led Ekran, bu yazımızda sizleri Dış Mekan Led Ekranlar hakkında bilgilendirmeyi umuyoruz.

Dış ortamlarda kullanılan ve açık  hava koşullarından etkilenmeyen led ekran sisitemlerine dış mekan (Outdoor) led ekran denir. Dış mekan led ekran sistemleri olarakta karşımıza cıkan sistemler rgb dış mekan led ekran, full color dış mekan led ekran, rgb outdoor led ekran vb isimler ile ifade edilir.
 

 

Led ekran sistemlerinin hayatımızın her alanındaki yeri kuşkusuz inkar edilemez. Led ekran sistemlerinin ülkemize ilk giriş yapması dış mekan led ekran sistemleri ile olmuş ve daha sonrasında iç mekan led ekran sistemleri bu akımı takip etmiştir. Acık hava reklamcılığını  en son bombası olarakta mobil led ekran sistemleri hayatımıza hızla girmektedir. Bu kadar çeşiti bulunan led ekran sistemlerinden en cok talep edilen ve kullanılan dış mekan led ekran sistemleridir.

 

Dış mekan led ekran sistemlerinin kullanım alanları:

  1. Bina cephelerinde
  2. Totem led ekran
  3. Stadyum led ekran
  4. Mobil led ekran
  5. Güzargah bilgilendirme panosu
  6. Trafik bilgilendirme panosu
  7. Skorboard led ekran


Dış mekan led ekran sistemlerinin diğer led ekran sistemlerinden en büyük farkı ve özelliği dış ortamda kolaylıkla kullanılabilir malzemeden üretilmiş olmasıdır. Havanın sıcak yada soguk oluşundan etkilenmediği gibi yagmur kar ve dolu gibi hava sartlarından etki göstermez.
 

Blog Yazarı Müjgan BAHAR